Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Rrahmani, i drejtpërdrejtë: Presioni ynë nuk funksionoi, por dalim me kokën lart

Amir Rrahmani shënoi golin e vetëm të Napolit në Barcelonë dhe mendon se të kaltrit largohen nga Champions League “me kokën lart”, por pranon se presioni i lartë “nuk funksionoi”.

Gjithçka ishte e hapur pas rezultatit 1-1 në ndeshjen e parë, por Napoli pësoi dy gola të shpejtë në pjesën e parë, që e kushtëzuan shumë lojën:

“Ne largohemi me kokën lart, sepse luajtëm në mënyrë të drejtpërdrejtë dhe sulmuese, edhe nëse mund të kishim bërë më mirë në golat e tyre dhe kishim mëndë të barazonim”, tha Rrahmani për “Sport Mediaset”.

Lexo edhe:

“Fatkeqësisht, nëse nuk i shfrytëzon shanset kundër kundërshtarëve të fortë, do të detyrohesh ta paguash në fund.”

Fermin Lopez dhe Joao Cancelo shënuan në një hapësirë korohe prej 120 sekondash, por Rrahmani shënoi golin e 2-1, duke e rihapur kualifikimin.

“Ne u përpoqëm të ushtronim presion të lartë, por në të vërtetë nuk funksionoi, përkundrazi i lejoi Barcelonës të kishte disa kundërsulme. Nuk kemi bërë presion në mënyrë efektive”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...