Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Rrahmani shmang humbjen, Ballkani nuk shkon më shumë se barazimi me Dritën

Drita dhe Ballkani i mbyllën në barazimin 2-2, 90-minutat mes tyre. Ndeshja nisi me ritëm të lartë dhe ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me anë të Krasniqit që shndërroi në gol një 11-metërsh në minutën e 12-të. Gjithsesi, reagimi i të besuarve të trajnerit Ilir Daja erdhi që në pjesën e parë teksa Albin Berisha riktheu ekuilibrin.

Në fraksionin e dytë, u përsërit i njëjti skenar si në 45-minutat e para teksa Drita shënoi të dytën me anë të Simonovskin, ndërsa Ballkani barazoi me Albion Rrahmanin, 16 minuta para fundit të ndeshjes.

Deri në fund, rezultati nuk ndryshoi dhe pas këtij barazimi, Drita mban vendin e parë me 31 pikë, por duhet theksuar se ka luajtur tre ndeshje më shumë se Ballkani i vendit të dytë, që deri më tani ka koleksionuar 27 pikë.

Në sfidën tjetër të kësaj të diele, Llapit u befasua 1-2 në shtëpi përballë Ferizajt.

Renditja: 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....