Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Rrahu një person në një klub nate, e pëson keq portieri i Hertha Berlin

Portieri i Hertha Berlin, Marius Gersbeck është akuzuar në Austri për dhunë.

Ndaj tij është ngritur një kallëzim penal në gjykatën rajonale të Salzburgut, siç ka bërë të ditur prokuroria publike e qytetit austriak.

Lexoni edhe:

Seanca kryesore është caktuar për më 28 shtator, ndërsa 28-vjeçari akuzohet se ka goditur me grushte dhe shkelma viktimën më 16 korrik gjatë stërvitjes së skuadrës në Austri.

Sipas “Bild”, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në një klub natë në Zell am See. Ndërsa Gersbeck ende nuk ka reaguar publikisht në lidhje me këtë ngjarje.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...