Futboll

Rrahu sulmuesin kroat të Rijekës, Eros Grezda njihet me vendimin e pezullimit

Eros Grezda u bë protagonist negativ pak ditë më parë, sepse sulmoi dhe qëlloi me grusht futbollistin kroat të Rijekës, Antonio Colak, në parkingun e stadiumit, pas një ndeshjeje të Kupës së Kroacisë.

Pikërisht për këtë sjellje, sulmuesi gjakovar i Osijekut u pezullua për 4 ndeshje mes kampionatit dhe kupës, nga organet e disiplinës pranë Federatës Kroate të Futbollit, që konkludoi se Grezda ka shkelur nenin 57 të rregullores së disiplinës.

Vetë sulmuesi pas ndeshjes deklaroi se ishte ofenduar për prejardhjen në mënyrë të vazhdueshme nga Colak, si gjatë ndeshjes, ashtu edhe pas saj, ndaj edhe kishte reaguar ashtu në parking.

Vlen të theksohet se dënimi është më i lehtë nga sa ishte parashikuar, pasi mediat kroate kishin aluduar për një pezullim minimal prej 6 javësh dhe maksimal prej 6 muajsh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency