Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Rrëfehet Marotta: Leao mund të vishej zikaltër, ja situata me Skriniar e Lukakun

Rrëfehet Marotta
Rrëfehet Marotta

Administratori i Interit, Giuseppe Marotta ka zbuluar një prapaskenë mjaft interesante merkatoje, duke deklaruar se zikaltrit kanë qenë shumë pranë firmës me Leaon, por më pas hoqën dorë.

“Ishim pranë firmës me Leaon dhe kishim avancuar negociatat, por më pas ndryshuam objektiva dhe hoqëm dorë. Ai përfundoi te Milani dhe po bën shumë mirë”, u shpreh Marotta.

Një tjetër temë për të cilën Marotta foli, ishte edhe ajo e Milan Skriniar, mbrojtës sllovak i cili do të largohet me parametra zero në fund të sezonit, pasi refuzoi rinovimin e kontratës.

“Nuk e di a është penduar, por sigurisht që mund të kishte bërë një zgjidhje shumë më të mirë të situatës. Për këtë çështje nuk do të flas më shumë, pasi duhet të mbroj klubin, Kur të përfundojë sezoni, do të japim më shumë detaje. Nuk e di a do të luajë më me fanellën e Interit, sepse ky vendim i takon Inzaghit, por ka dy muaj larg fushave dhe nuk besoj se ka formën e duhur”, tha administratori zikaltër.

Lexo edhe:

Marotta nuk krijon iluzione, as kur pyetet për të ardhmen e Lukakut, teksa e bën të qartë që ai është një futbollist në pronësi të Chelseat.

“Shikoni, Lukaku është një futbollist në pronësi të Chelsea-t dhe në përfundim të sezonit, do të kthehet atje. Më pas do të shohim se çfarë duan të bëjnë ata me Lukakun. Nëse trajneri i ri do të kërkojë ta mbajë në ekip, atëherë diskutimi është i mbyllur”, tha Marotta.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...