Futboll

Rrëfimi i mbrojtësit italian: Rashë në lumë me makinë, shpëtova falë një telefonate

Mbrojtësi italian i West Hamit në Premier League, Angelo Ogbonna ka zbuluar për herë të parë një aksident të rëndë që i kishte ndodhur 11 vite më parë dhe që mund t’i kishte kushtuar humbjen e jetës.

Tashmë 31-vjeçar, Ogbonna tregoi për mediat angleze se 11 vite më parë ishte duke udhëtuar me makinën e tij pas mesnate dhe se ishte përgjumur, ndërsa më pas kishte përfunduar në lumë dhe kishte shpëtuar vetëm falë një telefonate të bërë drejt grupeve të ndërhyrjeve të shpejta.

“Jam me fat edhe që jam këtu dhe po flas me ju. 11 vite më parë po udhëtoja me makinë drejt aeroportit dhe kishte kaluar mesnata. Në një moment më mori gjumi dhe u përplasa me barrierën anësore, ndërsa më pas përfundova në lumë, bashkë me makinën time. Për fat, dikush po udhëtonte shumë afër meje dhe pa gjithë skenën, duke njoftuar forcat e ndërhyrjes së shpejtë, të cilët erdhën dhe më shpëtuan jetën. Megjithatë unë nuk e njoh personin që bëri atë telefonatë të rëndësishme. Nuk i di as emrin”, tregoi mbrojtësi italian.

Angelo Ogbonna shpërtheu te skuadra e Torinos, ndërsa në verën e 2013-ës u transferua te Juventusi, ku qëndroi për dy sezone. Prej verës së 2015-ës, Ogbonna është bërë pjesë e West Hamit, ku ka luajtur më shumë se 100 ndeshje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency