Ligue 1

Rrëfimi i Strootman: Kushtoj shumë, duan të më heqin qafe

Duket se është drejt fundit aventura e Kevin Strootman tek Olimpique Marseille. Pas vetëm një viti në “Velodrome”, mesfushori holandez mund të thotë lamtumirë për shkak të pagës së tij të lartë, që rëndon shumë në arkat e klubit. E konfirmon vetë 29-vjeçari, për gazetën holandeze AD:

“Duan të më heqin qafe, sepse kushtoj shumë. Verën e kaluar më kërkuan me ngulm, me deshën dhe më paguan mirë. Kam firmosur për 5 vite, të shohim se çfarë do të ndodhë. Unë kam një kontratë dhe kjo vlen shumë. Është e vërtetë që për mbërritjen time ishte shumë i rëndësishëm trajneri (atëherë Rudi Garcia), por nuk ka qenë ai i vetmi motiv që pranova të vija në Marseille. Preferoj të qëndroj dhe nuk po mendoj për largimin. Rikthimi në Eredivisie? Nuk është opsion për momentin.”

Strootman është aktivizuar në 28 ndeshje në Ligue 1, ku ka shënuar vetëm një gol përgjatë sezonit, në humbjen 2-1 me Saint Etienne.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency