Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rregullat e reja të penalltisë, ironizon Maignan: Nga 2026 portierët do qëndrojnë me shpinë

Maignan
Maignan

Mike Mignan i përgjigjet me ironi miratimit nga IFAB të rregullores së re për goditjet e penalltisë me portierin që nuk do të duhet më të shpërqendrojë kundërshtarin duke lëvizur dhe prekur shtyllat apo traversën.

Lexo edhe: 

Portieri i Milanit ka postuar në profilin e tij në “Twitter” me ironi që portieri duhet të kthehet edhe me shpinë.

Rregulli i ri i IFAB për penalltitë në vitin 2026, portierët do të duhet të kthehen me shpinë në momentin e gjuajtjes”-shprehet francezi

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...