Digitalb Kupa

Rrethi i dytë i Digitalb Kupës, përplasje të forta na Therandë dhe Drenas

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës u hodh shorti për rrethin e dytë të Digitalb Kupës e Kosovës. Nga 16 çiftet që përcaktuan goglat, duelet më të forta janë pa dyshim ato mes skuadra të IPKO Superligës. Një përballje interesante do të zhvillohet në Therandë, ku Ballkani do të jetë nikoqir i Dritës. Derbi do të zhvillohet edhe në Drenas, ku kampioni në fuqi Feronikeli do të përballet me Llapin.

Skuadra kryeqytetase, Prishtina, pati një short të favorshëm, pasi do të luajë ndaj Minatorit në udhëtim, ndërsa Gjilani është mysafir i Malishevës.

Ndeshje tjetër mes dy skuadrave të Superligës do të zhvillohet kryeqytet mes Flamurtarit dhe Vushtrrisë.

Takimet e raundit të dytë në Digitalb Kupën e Kosovës janë programuar për t’u zhvilluar më 24 nëntor, në orën 12:30.

 

Digitalb Kupa, rrethi i dytë

2 Korriku – Istogu

Dukagjini – Besa

Vëllaznimi – Ferizaj

Arbëria – Onix

Vitia – Ramiz Sadiku

Ulpiana – Liria

Malisheva – Gjilani

Feronikeli – Llapi

Dardana – Vllaznia

Ballkani – Drita

Dardanët – Trepça ‘89

Flamurtari – Vushtrria

Minatori – Prishtina

Drenica – Fushë Kosova

Trepça – Drenasi

A&N – KEK-u

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency