Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Rrezikohet përjashtimi nga Champions League, UEFA tremb Barcelonën

Çështja Negreira pritet t’i shkaktojë pasojë të rënda Barcelonës. Klubi katalanas rrezikon pjesëmarrjen në sezonin e ardhshëm të Champions League.

El Confidencial është e bindur që klubi historik spanjoll mund të përjashtohet nga turneu më i rëndësishëm për klube nga UEFA.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Organi më i lartë i futbollit europian, po merr në shqyrtim idenë që Barcelona të mos jetë pjesë e Champions League për sezonin 2023/2024.

Gjithçka varet nga shtrirja e sanksioneve sportive, rrjedhimisht edhe atyre ekonomike. Ish-arbitri profesionist spanjoll, Enriquez Negreira, ka përfunduar nën hetim për pagesa prej më shumë se 1.4 milionë eurosh nga drejtuesit katalanas.

UEFA i ka dërguar tashmë RFEF-së (Federata Spanjolle e Fuytbollit) një kërkesë për sqarim në lidhje me hetimet e kryera. Nëse është shkelur neni 12, ai që detyron anëtarët e UEFA-s “të përmbahen nga çdo sjellje që dëmton ose mund të dëmtojë integritetin e ndeshjeve dhe garave” Barça do të rrezikonte seriozisht të përjashtohej nga Champions League.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...