Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Rrezikojnë rrëzimin nga Ligue 1, Nante shkarkon trajnerin Kombouare/ Ja kush e zëvendëson

Antoine Kombouare nuk është më trajneri i Nantes.

Në një publikim në faqen zyrtare të Nantes theksohet se trajneri dhe klubi kanë rënë dakord reciprokisht për të ndërprerë kontratën që i lidhte.

Lexo edhe:

Skuadra franceze ka rënë në vendin e 17-të në Ligue 1 dhe janë në rrezik serioz të rënies nga elita, ndërsa më herët humbën edhe finalen e Kupës së Francës nga Toulouse.

Sa i përket pjesës së mbetur të sezonit, pankina iu besua trajnerit të të rinjve Pierre Aristouy.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...