Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rrëzohet barriera, plagosen disa tifozë gjatë ndeshjes Amiens-Lille

Një incident i rëndë ka ndodhur gjatë ndeshjes së kampionatit francez, mes Amiens dhe Lille, ku një nga barrierat që pengon futjen e tifozëve në fushë, është rrëzuar dhe ka shkaktuar disa të plagosur.

Të paktën tre persona janë të plagosur rëndë dhe rreth 18 të tjera kanë dëmtime të lehta nga rrëzimi i barrierës, gjatë momentit që tifozët e Lille ishin afruar aty për të festuar golin e shënuar nga ekipi i tyre.

Pas një takimi sigurie, u vendos që ndeshja të mos vazhdonte të luhej dhe të evakuoheshin të gjithë tifozët që ishin të pranishëm në stadium. Ndeshjet mes Amiens dhe Lille cilësohen edhe si derbi dhe ngajllin interes të madh, pasi dy qytetet janë rreth 60 milje larg njëra-tjetrës.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....