Serie A

Rritje rroge dhe heqje klauzole, Interi përgatit rinovimin me Lautaron

Lautaro Martinez po shkëlqen me Argjentinën dhe është tashmë një titullar edhe në formacionin e Interit të Antonio Contes, ndërsa drejtuesit e klubit zikaltër po nxitojnë t’i rinovojnë kontratën.

Aktualisht sulmuesi përfiton vetë, 1.5 milionë euro, ndërsa plani i Marottës është që t’i ofrojë një kontratë të re me pagë prej 2.7 milionë eurosh, me kohëzgjatje deri në verën e 2024-ës dhe pa klauzolë prishjeje.

Kontrata aktuale e Lautaros parashikon prishjen për shifrën e 111 milionë eurove, por Interi kërkon të mbrohet nga ndonjë shpërthim i sulmuesit gjatë sezonit që mund t’ia rriste vlerën shumë më tepër se kaq.

Në fund të gushtit janë bërë kontaktet e para me menaxherin e sulmuesit, ndërsa gjatë këtyre ditëve pritet një tjetër takim, për të sistemuar detajet e kontratës së re që do të lidhë sulmuesin argjentinas me zikaltrit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency