Kupa e Shqiperise

Rroca: Keqardhje që nuk shënova, pas sulmuesit jap më të mirën

Intervista e mesfushorit të Kukësit, Eduart Rroca, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pas një ndeshjeje si protagonist në Durrës, ku verilindorët morën një barazim 2-2.

Dhatë dy asiste dhe goditët edhe një shtyllë. Sa i kënaqur jeni me këtë takim?
Të jem i sinqertë, nuk është se i pashë dy golat e dytë, pasi më dërguan në dhomat e zhveshjes, për shkak të klimës. Nuk di të them, por besoj se nuk e kemi interpretuar si duhet pjesën e fundit të lojës. Megjithatë unë mendoj se është një rezultat pozitiv dhe në ndeshjen e kthimit do të vendoset gjithçka.

Të gjithë thonë se Rroca është lojtari i përshtatur më mirë te Kukësi…
Nuk jam ende në maksimumin e bashkëpunimit, por po punoj shumë për të’u harmonizuar me skuadrën. Kemi punuar shumë në stërvitje dhe frytet u panë te goli i dytë, ndonëse do të doja të shënoja edhe në rastin e shtyllës.

Sot luajtët në pozicionin ku jeni bërë i njohur. Si u ndjetë sot?
E kemi provuar edhe në ndeshje miqësore, por edhe në kampionat këtë rol, por unë besoj se në pozicionin pas sulmuesit jap më të mirën për ekipin, gjë që u vërtetua edhe sot.

A bëhet xheloz Shkurtaj, kur jep asiste për Reginaldon?
Nuk ka fare xhelozi, madje përkundrazi është i lumtur. Me Shkurtajn kam një marrëdhënie të veçantë, pasi luajmë bashkë prej dy vitesh, por edhe me Reginaldon kam qenë edhe më herët shok skuadre. Kemi marrëdhënie shumë të mirë të tre.

A do ta sakrifikonit Kupën për titullin kampion?
Këto janë pyetje që duhet t’u bëhen drejtuesve, por për mua personalisht, do të sakrifikoja Kupën, për të marrë titullin kampion. Megjithatë skuadra e Kukësit luan për të gjithë trofetë dhe ne na takon t’u bëjmë hyzmetin në fushën e lojës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency