Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Rroca tjetër gol në Turqi, por Istanbulspori pëson sërish humbje

Goli i Eduart Rrocës nuk i mjafton skuadrës së ligës së parë të Turqisë, Istanbulspor As, që u mposht 1-2 nga Erzurum BB, një rival i drejtpërdrejtë për një vend në zonën play off. Ish-futbollisti i Luftëtarit dhe Kukësit në Superiore shënoi në minutën e 73-të golin e vetëm të skuadrës së tij, që nuk mjaftoi për të marrë pikës, pasi miqtë kishin tundur dy herë rrjetën në pjesën e parë me Albayerak në fundin e pjesës së parë dhe me Alsan në minutën e 64-t.

Përveç Rrocës, titullar te skuadra e Istanbulsporit luajti edhe Ethemi, një tjetër ish-futbollist i Superiores, ndërsa Kristal Abazaj qëndroi gjatë gjithë ndeshjes në stol.

Për 28-vjeçarin Rroca ky ishte goli i katërt në kampionat në 16 ndeshje gjithsej, por duhet kujtuar që ka munguar në fushë takime për arsye dëmtimi. Vetëm pesë ditë më parë Rroca shënoi tri herë në portën e Denizlisporit, por edhe në këtë rast skuadra e tij pësoi humbje (4-3).

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...