Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Rroftë kapiteni”/ Një jetë me Brightonin, rinovimi i fundit gëzon De Zerbin

Brightoni ishte një ndër surprizat më të bukura të sezonit të fundit në Premier League. Për nga kualiteti i futbollit dhe rezultatet pozitive që arriti.

Skuadra e De Zerbit siguroi për herë të parë në histori kualifikimin në Europë. Brightoni do të garojë në Europa League sezonin e ri.

Ndërkohë, drejtuesit kanë “blinduar” kapitenin e skuadrës. Lewis Dunk ka rinovuar kontratën deri në vitin 2026.

Qendërmbrojtësi anglez është pjesë e Brightonit prej vitit 2013. Ndërkohë që luajti me skuadrën e vendlindjes edhe në periudhën 2010-2013.

Lexo edhe: 

31-vjeçari numëron 360 ndeshje dhe 22 gola me Brightonin, ndërkohë që aventura vazhdon. Dhe do të mbajë shiritin e kapitenit tek ekipi i Premier League edhe në tri sezonet e ardhshme.

I lumtur për këtë rinovim u shfaq De Zerbi. “Rroftë kapiteni. Jam shumë i lumtur që ai ka nënshkruar këtë kontratë të re. Ky është një lajm i mirë për Lewis dhe për klubin”, deklaroi trajneri italian.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...