Serie B

Rrokadë në pankinën e Palermos, ikën Tedino dhe vjen paraardhësi i tij

Bruno Tedino mori drejtimin e Palermos në muajin korrik të këtij viti, teksa zuri vendin e Roberto Stellones, ndërsa objektivi që presidenti Zamparini i kishte vendosur, ishte ngjitja e skuadrës në Serinë A.

Gjithsesi aventura e tij ka zgjatur vetëm 5 javë, pasi presidenti i Palermos nuk e ka pranuar humbjen e djeshme 2-1 në transfertën ndaj Brescias dhe i ka komunikuar Tedinos shkarkimin, bashkë me stafin e tij.

Në krye të skuadrës, për ironi është rikthyer edhe njëherë ai që i la vendin Tedinos në korrik, Roberto Stellone, i cili do të provojë sërish këtë sezon të ngjisë skuadrën në Serinë A, gjithmonë nëse Zamparini do të ketë durim ta mbajë deri në fund të sezonit.

Në 5 javën e para, Palermo mori 8 pikë në drejtimin e Bruno Tedinos, duke regjistruar dy fitore, dy barazime dhe një humbje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency