Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Rubiales nuk jep dorëheqjen, Jenni Hermoso: Gënjeshtra, më puthi me forcë

Jennifer Hermoso ka reaguar për herë të parë publikisht pasi u puth nga presidenti i Federatës Spanjolle të Futbollit, Luis Rubiales, gjatë ceremonisë së dhënies së medaljeve, pas fitimit të Kupës së Botës.

Këtë të premte Rubiales tha se puthja ishte konsensuale dhe se nuk pranonte të dorëhiqet nga posti.

Lexo edhe:

Pas këtyre deklaratave, ka ardhur edhe përgjigja e Hermosos, e cila ka hedhur poshtë çfarë tha Rubiales.

“Dua të sqaroj se në asnjë moment nuk kam dhënë pëlqimin për puthjen që më dha dhe në asnjë rrethanë nuk u përpoqa të lehtësoja presidentin. Nuk do të toleroj të vihet në dyshim fjala ime, aq më pak të shpikin fjalë që nuk i kam thënë”-deklaroi ajo.

Ndërkohë pasi Rubiales deklaroi se nuk do të dorëhiqet, qeveria spanjolle vendosi që ta pezullojë nga posti i presidentit të Federatës Spanjolle të Futbollit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...