Tenis

Rublev mposht Tsitsipas dhe fiton mastersin e 6-të në karrierë

Andrey Rublev triumfoi në mastersin e Hamburgut në dhe të kuq, teksa mundi në finale grekun Tsisipas 2-1 me sete, në përfundim të një ndeshjeje shumë emocionuese mes dy tenistëve, ku dhe shërbimet e shpejta të grekut nuk mjaftuan për t’i dhënë atij fitoren.
Rublev në setin e parë arriti t’i merrte në momentin e duhur shërbimin kundërshtarit, duke e mundur 6-4, pavarësisht se Tsisipas arriti të realizonte 3 herë “ace” nga shërbimi, kundrejt zero të rusit.
Seti i dytë nuk pati shumë histori dhe ishte në favor të grekut, që fitoi 6-3, ku këtë herë shërbimi i tij i shpejtë ishte ai që bëri diferencën, në 41 minuta lojë që zgjati seti, i cili ishte dhe më i shkurtri i takimit. Seti final rezultoi shumë i luftuar, teksa u luajt për 56 minuta. Tsisipas arriti të shkëputej deri në 5-3, por me rezultatin 5-4 nuk mundi dot të ruante shërbimin, me Rublevin që jo vetëm barazoi “game”-t, por njëkohësisht fitoi dhe dy të radhës, duke triumfuar 7-5 e duke fituar krejt takimin 2-1 me sete, dhe turneun gjithashtu, që ishte i 6-ti për të në karrierë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency