Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Rudiger: Kupa e Botës në Katar nuk është për tifozët, tregon rolin e parasë në futboll!

Prej momentit kur u vendos se Kupa e Botës 2022 do të zhvillohej në Katar, kontestimet nuk kanë munguar dhe nuk janë shuar thuajse asnjëherë. Madje, edhe nga vetë protagonistët e lojës, teksa së fundmi Antonio Rudiger, mbrojtësi i Gjermanisë flet hapur kundër organizimit të këtij eventi në Katar. Lojtari i Real Madrid shprehet se zhvillimi i Botërorit në Katar, tregon hapur rolin që paraja ka në futboll.

“Zhvillimi i Kupës së Botës në Katar për mua është një vendim që nuk bëhet në të mirë të tifozëve, por edhe lojtarëve. Vetëm sa tregon hapur fuqinë e parasë në futboll dhe në botë.

A duhet ta bojkotojnë lojtarët Kupën e Botës? E di që është një debat i madh lidhur me këtë temë, por ky është një vendim që i përket organizatës, nuk mund të përfshihen lojtarët”, tha Rudiger për spanjollen AS.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...