Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rudolf Turkaj transferohet në Francë, “vjen nga vendi i shqiponjave”

Rudolf Turkaj, në provën e parë në futbollin evropian. Mbrojtësi 28-vjeçar lezhjan është transferuar në Kategorinë e Tretë të Francës, te Martigues.

Në njoftimin e dhënë nga klubi jugor, zbulohet se Turkaj ka hedhur të zezën mbi të bardhë pasi bindi në ndeshjet kontrolluese kundër Grasse dhe Hyères.

“Mbrojtësi shqiptar 28-vjeçar, mëngjarash, i aftë për të luajtur si në qendër ashtu edhe në krah, do të përjetojë kështu eksperiencën e tij të parë jashtë Ballkanit.

Lexo edhe: 

Ai vjen nga KF Laçi, klub i Kategorisë Superiore shqiptare, me të cilin ka marrë pjesë në disa ndeshje të Europa League dhe Conference League. Ne e mirëpresim afrimin tonë të tetë, i pari nga vendi i shqiponjave, që do të veshë fanellën e ekipit tonë,” shkruhet në njoftim.

Sezonin e kaluar, Turkaj është aktivizuar në 29 ndeshje të Kategorisë Superiore (ka shënuar një gol), tri sfida i numëron në Kupën e Shqipërisë dhe katër në Conference League.

 

 

 

 

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...