Digitalb Kupa

Ruleta e penalltive i buzëqesh Vëllaznimit që kap gjysmëfinalet, eliminohet Drita

Surprizon Vëllaznimi. Skuadra gjakovare u kualifikua në fazën gjysmëfinale të Digitalb Kupës së Kosovës, pasi eliminoi pas goditjes së penalltive, Dritën brenda në Gjilan. Vëllaznimi mban kështu gjallë shpresat për të siguruar një vend në Europa League sezonin e ardhshëm pasi suksesi në këtë kompeticion të kualifikon në Europë. Dygolëshi  i sulmuesit Kastriot Rexha që përmbysi avantazhin provizor të miqëve me Chibuzen, nuk u mjaftoi vendasve pasi në Gjilan koha e rregullt përfundoi në barazim 2-2 pasi Vula në minutën e 92-të shtangu Dritën. 2 shtesat nga 15 minuta nuk prodhuan gol dhe për të përcaktuar skuadrën e parë çerekfinaliste të Digitalb Kupës së Kosovës u desh goditja e penalltive. Nga ruleta e 11-metrave miqtë nga Gjakova u treguan më të saktë duke triumfuar 6-5 dhe duke eliminuar Dritën nga ky kompeticion.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency