Bundesliga

“Bayerni fiton trofe dhe para, s’do më zinte gjumi po të kisha borxhet e Agnellit”

Bayern Munchen është modeli i një klubi të suksesshëm. Bavarezët fitojnë çdo vit trofe, kanë një skuadër kompetitive që niset për të fituar gjithçka, por edhe gjendja financiare është e mirë dhe solide.

Karl-Heinz Rummenigge ka merita për një gjë të tillë, pasi ka kaluar shumë vite si drejtues i lartë klubi. Ish-CEO i Bayernit ka thumbuar Juventusin në prononcimin e fundit për RTV38.

Te Bayerni ia kemi dalë të fitojmë trofe dhe prej 20 vitesh dalim me bilance pozitive. Mua nuk do më zinte gjumi natën nëse do të kisha borxhet që ka Agnelli te Juventusi.

Ne jemi treguar të aftë të çojmë përpara politikën tonë, që na ka mundësuar të fitojmë shumë trofe gjatë këtyre viteve”, theksoi 66-vjeçari gjerman.

Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency