Bundesliga

Rummenigge: Dyshoj se Haaland do përshtatej te Bayerni, Lewandowski “flakë” edhe 3 sezone

Emri i Erling Haaland lidhet prej kohësh me Bayern Munchen, por konkurrenca për sulmuesin potent të Dortmundit është e madhe. Karl-Heinz Rummenigge e vlerëson shumë goleadorin norvegjez, por ka një dilemë.

Ish-drejtuesi i njohur i rekordmenëve të futbollit gjerman nuk është i bindur nëse stili i lojës së 21-vjeçarit është fiks për ekipin e Nagelsmann, teksa vlerëson shumë Robert Lewandowskin.

Nuk jam 100% i bindur nëse stili i Haaland do të përshtatej me Bayern Munchen dhe Lewandowskin. Erling është një talent dhe futbollist i madh, por Lewa mund të jetë i vlefshëm dhe i dobishëm edhe për disa sezone të tjera.

Ai është një lojtar që përshtatet 100% taktikisht me skuadrën bavareze. Unë mendoj se Lewa do të jetë në nivele të larta edhe për 2-3 vite dhe do të vazhdojë të shënojë shumë gola”, deklaroi Rummenigge.

Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency