Futboll

Rummenigge, i penduar për shkarkimin e Ancelottit 2 vite më parë

Në fund të shtatorit të viti 2017, Bayerni i Mynihut vendosi të ndërpriste bashkëpunimin me Carlo Ancelottin. Gjithçka nisi pas humbjes që skuadra pësoi ndaj PSG-së në Champions me shifrat 3-0.  Asokohe, drejtori sportiv i kampionëve të Gjermanisë, Hasan Salihamidzic, u shpreh se paraqitjet e skuadrës nuk kanë përmbushur pritshmëritë e drejtuesve dhe ndeshja ndaj PSG-së tregoi qartë që ndryshimi ishte më se i nevojshëm. Më pas ka patur dhe një takim mes Ancelottit, Karl Heinz-Rummenigges dhe Salihamidzic, të cilët gjetën akordin për të ndërprerë bashkëpunimin mes tyre.

2 vite më vonë, vetë Rummenigge e pranon që është penduar në lidhje me vendimin e marrë për të larguar trajnerin aktual të Napolit. Në një intervistë të dhënë ai është shprehur se Carlo është një personazh i madh dhe një trajner i madh njëkohësisht, por vendimi erdhi si pasojë e rezultateve që kishte arritur Bayerni. Më pas elozhet e Rummenigges vazhduan, duke e cilësuar teknikun italian si një figurë që në momentet më të vështira di sesi të ruajë qetësinë dhe se vendimi për të ndërprere kontratën ishte i nxituar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency