Futboll

Rummenigge në sulm: UEFA s’ka treguar vullnet me Fair Play-n Financiar

Karl-Heinz Rummenigge “shigjeton” UEFA-n në lidhje me Fair Play-n Financiar. Drejtori i përgjithshëm i Bayernit mendon se qeveria e futbollit europian nuk i ka respektuar rregullat, sikurse duhej në të vërtetë.
“UEFA duhet ta modernizojë Fair Play-n Financiar. Efektivisht, konsiderohej një instrument i mirë, por duhej të zbatohej në mënyrë rigoroze. Mënyrë rigoroze do të thotë që “demi duhet kapur për brirësh”, pra nuk duhen lejuar që skuadra të ndryshme që t’u shmangen rregullave duke përdorur truke. Por kjo nuk ka ndodhur. Këtë UEFA duhet ta pranojë. Fatkeqësisht, nuk ka treguar vullnet për të reaguar në vazhdimësi. Për këtë arsye duhet aplikuar një Fair Play Financiar i dytë, që duhet të përcaktojë jo vetëm rregullat, por edhe sanksionet.”
Pyetjes nëse edhe Bayerni do ta bëjë një blerje 100 milionë euro, Rummenigge iu përgjigj:
“Kur të jetë e nevojshme… vijmë nga një kohë kur e gjitha kjo që ka ndodhur ishte e paimagjinueshme. Sot duhet të marrim një vendim, duhet të analizojmë dhe vlerësojmë. Pyetjet kryesore janë: A ia vlen në aspektin sportiv dhe a është një blerje kaq e shtrenjtë e rifinancueshme? Sigurisht një futbollist shumë i rëndësishëm shet më shumë fanella dhe tërheq më shumë sponsorë.”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency