Futboll

Rusët e Yenisey i quajnë serbë, Gjilani “hakmerret” duke fituar miqësoren!

Gjilani fiton edhe miqësoren e dytë në tokën turke. Në Antalia këtë herë skuadra e Gentjan Mezanit mposhti po me rezultatin minimal 1-0 skuadrën ruse të Yenisey ekip që milton në kategorinë e dytë të futbollit rus por që vitin e kaluar luante në elitë dhe në këtë skuadër aktivizohej edhe lojtari aktual i Kukësit, Enis Gavazaj. Një ndeshje e fituar me meritë nga Gjilani por që krijoi polemika të shumta madje edhe mund të ndërpritej për vetë faktin se klubi i Yenisey në kanalin në Youtube ku po transmetonte live ndeshjen, në përshkrimin që i bënte sfidës e quante Gjilanin skuadër nga Serbia. Ky detaj solli irritimin e skuadrës kosovare që ishte gati të braktiste fushën por siç bën me dije edhe vetë klubi i Gjilanit, gabimi u korigjua shpejt dhe ndeshja përfundoi me fitoren 1-0 të “skifterave” që u hakmorrën për atë gabim me dashje të rusëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency