Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Rusi 2018, përfshihet nga flakët stadiumi “Nizhny Novgorod”

Stadiumi  Nizhny Novgorod që është dhe njëri prej 12 impianteve që do të mirëprësë Kupën e Botës është përfshirë nga flakët. Në vendngjarje kanë mbrritur mënjëherë forcat zjarrëfikëse dhe sipas raportimeve flakët janë vënë nënkontroll. Përgjëgjësit e stadiumit 45.000 mijë vëndesh deklaruan që flakët kanë rënë rrethe orës 13:30 për shkak të një shkëndije të prodhuar nga një gur fresibël. Më tej u tha se zjarri nuk ka dëmtuar asnjë strukturë të stadiumit. Gjithashtu raportohet se nuk ka asnjë të lënduar. Ngjarja është një rast i përsëritur, pasi më herët nga flakët janë përfshirë dhe dy impiante të tjera.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...