Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sot eliminatoret/ Sfida ‘të nxehta’ në grupin A, Greqia me sytë nga Bosnja

Eliminatoret e ‘Rusi 2018’ do të vazhdojnë sot me ndeshjet e parafundit të grupeve A, B dhe H. Në grupin A, Bullgari-Francë do të jetë përballja më interesante, me ekipin e Deschamps që do të kërkojë fitoren për të ruajtur vendin e parë, që e kualifikon direkt për në botëror. Holanda do të udhëtojë në Bjellorusi, ku fitorja është e vetmja rrugë për të mbajtur gjallë shpresat për një vend në fazën e Play Off, pasi në ndeshjen e fundit do të presë Suedinë e vendit të dytë dhe në rast fitoreje do të mund ta parakalonte. Nga ana tjetër, Suedia pret Luxemburgun, në një takim ku nuk lejohen surprizat.

Në grupin B e vetmja garë është ajo për vendin e parë në grup, mes Zvicrës dhe Portugalisë, të cilat do të luajnë respektivisht me Hungarinë dhe Andorën, tre ditë para se të matin forcat me njëra-tjetrën në Lisbonë.

Në grupin H, Belgjika është e kualifikuar, me 22 pikë në tetë ndeshje dhe do të udhëtojë në Bosnjë. vendasit do të kërkojnë fitoren ndaj belgëve, si mënyra e vetme për të mbajtur fort vendin e dytë, por edhe për të përmirësuar renditjen mes të dytave të të gjitha grupeve, sepse aktualisht është skuadra me më pak pikë. Nga ana tjetër, Greqia do të udhëtojë në Qipro, ku fitorja është detyrim, por mund të mos vlejë në rast se Bosnja merr tri pikët ndaj Belgjikës.

Edhe sot Supersport vjen me 5 transmetime direkte të eliminatoreve europiane të botërorit ‘Rusi 2018’, për të filluar me Bosnjë-Belgjikë, në orën 18:00, në Supersport 2 dhe për të vijuar me katër takime në orën 20:45, si më poshtë:

Bullgari-Francë Supersport 2
Bjellorusi-Holandë Supersport 3
Andora-Portugali Supersport 4
Zvicër-Hungari Supersport 5

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....