Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Veterani Cahill dërgon Australinë në Play-off

Australia siguroi një vend në play off, duke iu afruar edhe më shumë kualifikimit në finalet e “Rusi 2018”. Përfaqësuesja e “kangurëve” mposhti 2-1 në kohën shtesë Sirinë dhe tashmë pret përfundimin e eliminatoreve të Amerikës Qëndrore dhe Veriore për të mësuar kundërshtarin në play off. Aktualisht vendin e katërt të CONCACAF-it e mban Panamaja.

Heroi i Australisë rezultoi veterani Tim Cahill, që përmbysi avantazhin e përkohshëm të sirianëve të arritur që në minutën e 6-të falë golit të Omar al-Soma. 37-vjecari barazoi shifrat në të 13-ën, ndërsa deri në përfundim të kohës së rregullt nuk pati ndryshim tjetër rezultati. Për të përcaktuar skuadrën që do të vijonte më tej do të luheshin edhe dy pjesë me nga 15 minuta. Pikërisht në minutën e 109-të, teksa Siria ishte me një lojtar më pak, Cahill realizoi golin që i dha kualifikimin Australisë.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...