La Liga

“Sa do doja të ishim edhe ne në garë për Mbappe”, Xavi kujtohet vonë

Barcelona nuk po kalon një moment të mirë financiar, klubi ka probleme të shumta për të zgjidhur dhe ky është shkaku pse drejtuesit katalanas nuk u përfshinë në garën për shërbimet e Kylian Mbappe apo Erling Haaland.

I pari refuzoi Real Madrid dhe zgjodhi të qëndronte në Paris, ndërsa bomberi viking zgjodhi të vijojë karrierën te Manchester City. Gjithsesi, Barcelona po tenton të sigurojë Robert Lewandowski, një përforcim cilësor dhe fantastik.

Trajneri i skuadrës katalanase, Xavi komentoi rinovimin e Mbappe me PSG-në, duke theksuar se do kishte dëshiruar që edhe Barcelona të përfshihej në garën për shërbimet e sulmuesit 23-vjeçar.

Rëndësi ka që Mbappe të jetë i lumtur, të ndihet i tillë. Do të më pëlqente shumë të tentonim afrimin e tij, por situata është kjo që është. Presidenti ynë ishte i qartë, duke na thënë që nuk kishim shanse të garonim për Mbappe apo Haaland”.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency