Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

“Sa e bukur Tirana, njerëzit të dashur”, gazetari i Supersport zbulon mbresat e legjendës së Milanit

Në një lidhje me Supersport, gazetari Sokol Xhihani zbuloi një prapaskenë në lidhje me Zvonimir Boban, një nga emrat e mëdhenj që do të jenë të pranishëm në “Air Albania” për të shijuar nga afër Roma-Feyenoord, finalen e Conference League.

Kroati i famshëm, i cili mban postin e shefit të futbollit në UEFA, ka krijuar mbresa të veçanta nga Shqipëria dhe njerëzit këtu. “Është një nga idhujt e mi, doja t’i bëja një intervistë për Supersport Digitalb, por nuk lejohet nga UEFA. Vetëm presidenti Ceferin mund të flasë”, deklaroi gazetari i Supersport.

Ai u shpreh se Tirana qenka qytet shumë i bukur, e meriton një finale të tillë. Mbresat më të mëdha i kishte për Tiranën: qytet fantastik dhe njerëz të dashur”, deklaroi Xhihani në lidhje me ish-lojtarin e njohur të Milanit.

Finalja Roma-Feyenoord do të fillojë prej orës 21:00 dhe do të transmetohet në Supersport 2.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...