La Liga

“Sa gjëra të pavërteta”, Cavani tregon pse nuk u transferua te Boca Juniors

Edinson Cavani mori propozime të ndryshme pas largimit nga Manchester United. Boca Juniors tentoi ta transferonte në Argjentinë “El Matador”, por akordi nuk u arrit dhe ky i fundit vendosi të vijonte karrierën te Valencia e Gennaro Gattusos.

Refuzimi nuk është pritur mirë te “Xenezies”, por sulmuesi uruguaian shpjegon në një deklaratë për Marca shkakun pse nuk kaloi tek ekipi i famshëm latin. “E mora vesh se shumë njerëz prisnin kalimin tim te Boca.

Miqtë e mi ma thanë një gjë të tillë, por ishte krijuar një përshtypje e gabuar. Janë thënë shumë gjëra të pavërteta. Me Riquelmen (zv presidenti i Boca Juniors) jam treguar i qartë, ne gjithmonë flisnim dhe e dinim se si ishte situata.

Më tërhiqte projekti i Boca Juniors, nuk e mohoj, por i dhashë prioritet qëndrimit në Europë dhe transferimit në Spanjë, sepse dua të përgatitem sa më mirë për Botërorin e Katarit. E falënderova shumë Riquelmen, pasi nuk i dihet kurrë se çfarë mund të ndodhë në të ardhmen”, deklaroi bomberi 35-vjeçar.

Cavani firmosi një kontratë 2-vjeçare me Valencian. Synimi është shënimi i sa më shumë golave dhe mbërritja në formë në Katar 2022 (20 nëntor-18 dhjetor), aty ku Uruguai është pjesë e grupit H bashkë me Portugalinë, Ganën dhe Korenë e Jugut.

Me transferimin në La Liga, Cavani është kthyer në futbollistin e parë uruguaian që luan në katër nga pesë ligat kryesore të Europës (Serie A, Ligue 1, Premier League dhe La Liga).

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency