Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

“Sa keq që s’kam punuar me Mourinhon”, pengu i lojtarit të Sevillas

Mourinho i vendos dy kushte Romës
Mourinho i vendos dy kushte Romës

Sevilla është skuadra rekordmene e Europa League. Andaluzianët kanë fituar 6 finalet e luajtura, ndërkohë që përballë Romës do të synojnë triumfin në këtë kompeticion për herë të shtatë.

Sevilla-Roma do të zhvillohet në “Puskas Arena” të Budapestit (31 maj), finale që do të transmetohet në SuperSport. Mesfushori i skuadrës spanjolle, Ivan Rakitic ka një admirim të madh për Jose Mourinhon, trajnerin kundërshtar.

Lexo edhe:

Kam luajtur shumë herë kundër skuadrave të Mourinhos. Është për të ardhur keq që nuk kemi punuar kurrë bashkë, do të ishte fantastike ta kisha trajner.

Do të më pëlqente shumë ta njihja në jetën e përditshme, por nuk ka qenë kurrë e mundur. E respektoj shumë, mendoj se është një nga trajnerët më të mirë të historisë së futbollit.

I njoh mirë skuadrat e tij, do e kemi të vështirë kundër Romës, por do të jetë kënaqësi ta takoj dhe përshëndes. Ai është një mjeshtër! Shpresoj të argëtohemi dhe në fund të fitojmë ne”, theksoi kroati i Sevillas.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...