Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Sa kushton Uzuni? Sulmuesi tregon shifrën në “SuperSport”

Myrto Uzuni është duke kaluar një super formë me Granadën në La Liga 2.

Sulmuesi i kombëtares realizoi një gol në ndeshjen e fundit të kampionatit ndaj Villarreal B në transfertë, ndërsa shkon në kuotën e 15 golave në total duke udhëhequr renditjen e golashënuesve në La Liga 2.

Duke folur për emisionin “Analizë Kuq e Zi” në SuperSport, Uzuni sqaroi një detaj të rëndësishëm në kontratën e tij.

“Edhe në merkaton e janarit ka pasur interes nga Premier League dhe La Liga, por nuk dua të nxitohem dhe të bëj gabim. Tani kam një klauzolë 14 milionë euro ndërsa në La Liga shkon në 28 milionë euro. Ka edhe shumë ndeshje, nuk jam i lumtur asnjëherë me veten. Ka kohë deri në verë, tani rinovova me Granadën”-deklaroi ai.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...