Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

“Sa më kishte marrë malli”, Mourinho thumbon Romën dhe Spurs

Jose Mourinho, trajneri i ri i Fenerbahces në Turqi, nuk i kursen thumbimet ndaj Romës, ish-skuadrës deri në janar.

Nga Lisbona ku ndoqi miqësoren Portugali-Kroaci (1-2).

Më mungonte ndjesia e garimit për fitore. Roma luante për të fituar sepse thonin që me Mourinhon luhet për të fituar, por nuk ishte e vërtetë…

Asgjë nuk ndryshoi pas largimit tim. Asgjë nuk ndodhi në kampionat, teksa skuadra doli jashtë skemave në Europë.

Më motivon shumë ideja e luftimit për fitimin e titullit, mundësi që nuk e kisha te Roma. Sikurse te Tottenhami”.

Lexo edhe:

Më pas një koment për favoritët e Euro 2024, aty ku nuk i sheh kampionët në fuqi.

Të gjithë e mendojnë si unë. Favoritët janë Portugalia, Anglia dhe Franca.

Më pas vijnë Gjermania dhe Spanja.

Italia? Nuk besoj… Nuk kanë një brez të talentuar. Nuk ma merr mendja se Italia mund të fitojë përsëri Europianin“.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...