Kategoria Superiore

Sa penalizohet Teuta nga largimi i Latif Amadu?

Transferimi i Latif Amadu drejt kampionatit bjellorus është padiskutim një lajm i mirë për Teutën dhe për kampionatin shqiptar,që vijon të prodhojë elemente për të mbushur arkat e klubeve. Djemtë e Detit padiskutim që do të përfitojnë një shifër të konsiderueshme por çdo e mirë e ka një të keqe prapa. Me këtë largim trajneri Bledi Shkëmbi do të humbasë liderin e sulmit, goleadorin e kampionatit, autorin e 9 golave. Tek Teuta ngërçin e golit e ka zgjidhur pikërisht sulmuesi ganez edhe pse kanë qënë të shumta rastet e shpërdoruara prej tij gjatë 18 javëve. Drejtuesit e klubit kanë premtuar afrime të reja, lojtarë më cilësorë që do të mbulojnë boshllëkun e krijuar. Por çdo lojtar i ardhur rishtaz kërkon kohën e vetë të ambientimit dhe përshtatjes me skuadrën si dhe me skemat e trajnerit. Teuta është në kulmin e përgatitjeve për rifillimin e kampionatit dhe koha shtrëngon pasi dy javë na ndajnë nga starti i fazës së tretë. Djemtë e Detit e kanë vuajtur shumë mungesën e një alternative të Latif Amadu në majën e sulmit, ndërkohë që renditjen e golashënuesve në skuadër e pasojnë Gerhard Progni me 4 gola i ndjekur nga Dimtar Bicaj dhe Sherif Kallaku me 3 realizime.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency