Rusi 2018

Sa shum lot në një Botëror, ku të gjithë donin të linin shenjë!

Kupa e Botës u mbyll mes lotëve nën rreshjet e dendura të shiut në stadiumin Luzhniki të Moskës, lot gëzimi për Francën dhe hidhërimi për Kroacinë, megjithatë e sigurt është që lojtarët e të dy kombëtareve do të mbeten në librat e historisë për atë çfarë realizuan për kombet e tyre. Meqë jemi tek lotët në shi, lot që jo gjithnjë janë të dallushëm dhe simbolizojnë një vuajtje e brendshme për atë që mund të kish qënë por që nuk u realizua kurrë.

I pari që u rrëzua pa nisur ende kompeticioni ishte Julen Lopetegui. Reali bëri publik akordin me teknikun e Spanjës dy ditë përpara ngritjes së siparit, një lëvizje që ndëshkoi menjëherë trajnerin bask i cili u shkarkua nga stoli i iberikëve në prag të startit të kompeticionit. “Ishte dita më e errët e jëtës timë që pas vdekjes së mamasë” do të deklaronte Lopetegui. Largimi i tij ishte një nga arsyet kryesore se përse Spanja dështoi në Kupën e Botës

Një tjetër rast prekës është ai i Mohamed Salah. U largua në lot nga finalja e Champions Leagues pas ndërhyrjes së Ramos, duke qënë në ankth pikërisht në lidhje me Botërorin. Nuk luajti në takimin e humbur ndaj Ururguait, e më pas nuk la dot shenjë, në fund gjeti golin kur ëndrrat ishin thyer.

E veçantë ishte edhe aventura  Marokut. U dorëzuan me një autogol  ndaj Iranit, më pas erdhi humbja kundër Portugalisë me vetëm një gol e në fund barazimi 2-2 me Spanjën, duke mbyllur një turne ku meritonte me shumë.

Më shumë meritonte pa diskutim edhe Senegali. ” Luanët e Terangës” u dorëzuan në lot vetëm e vetëm se ishin ndëshkuar me më shumë  karton të verdhë se sa Japonia. Eliminimi do ti mbetet peng gjithmonë, të largohesh nga kompeticioni që ke dashur gjithë jetën për 2 kartonë të mallkuar.

3 dështimet e 3 yjeve më të mëdhenj në planet. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo e Neymar. Argjentinasi nuk la shenjë thuajse në asnjë takim përjashto golin me Nigerinë. Portugezi e nisi me një paraqitje fantastike ndaj Spanjës por erdhi aureola e tij erdhi duke u zvanitur në vijimësi ndërsa braziliani ndoshta edhe për shkak se vinte nga një dëmtim nuk tregoi thuasje asnjëherë potencialin e padiskutueshëm që disponon.

Në fund zhgënjimi i Belgjikës e Anglisë. Belgët me supertalente kishin filluar ta shikonin veten me trofe në duar, ndërsa në Angli nga mosbesimi në fillimin e Botërorit  kishin nisur të këndonin “It’s coming home”, për fatin e keq të tyre nuk u kthye në shtëpi e as nuk shkoi në Bruksel, por u ngjit në kullën Eiffel.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency