Futboll

Sa shumë gola kosovarë në Zvicër, Demhasaj shkëlqen ndaj Baselit!

Derbin e shqiptarëve në Zvicër e fituan Taulant Xhaka dhe Albian Ajeti. Baseli mposhti 3-2 Luzernin, në një sfidë ku Xhaka u aktivizua nga stoli që në pjesën e parë ndërkohë që Albian Ajeti, kosovari që luan për Zvicrën realizoi golin e tretë për skuadrën nga St Jakob Park. Gjithsesi në këtë sfidë shkëlqeu talenti i përfaqësueses së Kosovës, Shkëlqim Demhasaj. Sulmuesi 23-vjeçar realizoi dy herë për Luzern kur rezultati ishte 3-0 për ta bërë më pak të hidhur humbjen për skuadrën e tij. Për Demhasaj ky ishte dygolëshi i parë në këtë sezon ndërkohë që në kampionat ka arritur kuotën e 4 golave.

Titullar me Luzern ishte dhe mesfushori kosovar Idriz Voca ashtu si edhe Edon Zhegrova te Baseli.

Golin e gjeti edhe një tjetër lojtar i Dardanëve. Mbrojtësi Benjamin Kololli me një 11-metërsh i hapi rrugën suksesit 3-0 të Zurich ndaj Thun, fitore që e ngjiti skuadrën e Kolollit në zonën e Europa League.Për Kolollin ky ishte goli i 10-të në kampionatin helvet gjatë këtij sezoni. Fitore 1-0 edhe për Sionin që pothuajse siguroi mbijetesën falë suksesit ndaj Thun, ndeshje të cilën Burim Kukeli e ndoqi nga stoli, ndërsa Ermir Lenjani nga tribuna pasi është i dëmtuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency