Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sa shumë largime, Napoli në “hall” për kapitenin e ri

Pas largimeve të Lorenzo Insigne, Dries Mertens dhe Kalidou Koulibaly, Napoli i Spalletti-t ka nisur të mendojë për kapitenin e skuadrës në sezonin e ri.

Në ndeshjet miqësore të zhvilluara në prag të sezonit të ri, shiriti i kapitenit ka kaluar te Giovanni Di Lorenzo, i cili shihet si pasuesi i Insignes.

Di Lorenzo nuk ka vetëm simpatinë brenda grupit, por edhe të tifozerisë napolitane dhe me shumë mundësi do të jetë ai kapiteni i Napolit duke nisur nga sezoni i ri, 2022-2023.

Vendimi ende nuk është marrë, ndërsa pritet që fjalën e fundit ta thotë trajneri Spalletti sa i përket kësaj çështje.

28-vjeçari është pjesë e Napolit nga sezoni 2019-2020, kohë kur u largua nga Empoli dhe numëron 137 ndeshje dhe 8 gola.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...