La Liga

Ja si do ta mbulojë Lopetegui mungesën e Ronaldos

Me ikjen e Cristiano Ronaldos, Julen Lopetegui ka detyrën e vështirë të rindërtojë lojën e Realit të Madridit pa yllin portugez. Për momentin, as klubi nuk ka blerë ndonjë lojtar të ri për ta zëvëndësuar, gjë që do të ishte shumë e vështirë, sepse Ronaldo që kishte mesataren e frikshme prej 50 golash në vit. Por ai e ka gati planin me disa detaje që mendon se mund t’i bëjnë punë klubit kryeqytetas këtë sezon.

Gjëja më kryesore për Lopeteguin është kolektivi, i cili vjen para çdo individi. Që në konferencën e parë ai deklaroi se duhet ta përforcojmë fjalën ekip. Me ikjen e Cristianos, shumë lojtarë që kanë qenë në hijen e 5 herë Topit të Artë, do të kenë mundësi të dalin në dritë për t’i shfaqur akoma aftësitë e tyre me klubin. Këtu hyjnë lojtarë si Asensio, Isco apo Bale. Për sa i përket Iscos, me Zidane mesfushori spanjoll e kishte të vështirë të gjente hapësira, ndërkohë Lopetegui do të bëjë të pamundurën që ai të ndihet sa më komod në fushë.

Vitin e shkuar, La Liga ishte “ferr” për Realin. Pësoi 15 gola më shumë se Barça dhe 22 më shumë se Atletico, diçka që Lopeteguit nuk i pëlqen as ta mendojë, duke marrë parasysh fiksimin e tij për sa i përket mbrojtjes.

Nuk duhen harruar as të rinjtë si Ceballos, Marcos Llorente dhe Mayoral, të cilët mund të luajnë një rol të rëndësishëm me ish-tranjerin e kombëtares spanjolle që mendon t’i japë secilit minutazh në fushë. Të besosh te lojtarët zëvendësues, diçka që Zidane nuk e bënte shpesh, mund të rezultojë mjaft e rëndësishmë për skuadrën këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency