Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Sabitzer bind ‘djajtë e kuq’, Bayerni vendos çmimin e kartonit

Sabitzer bind 'djajtë e kuq'
Sabitzer bind 'djajtë e kuq'

Mesfushori Marsel Sabitzer ka luajtur 18 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola me fanellën e Mancheter United, që kur iu bashkua ‘djajve të kuq’ në janar të këtij viti, në huazim nga Bayerni i Mynihut.

Performanca e austriakut është vlerësuar shumë nga trajneri Ten Haag, i cili ka autorizuar drejtuesit e klubit anglez, të ushtrojnë të drejtën e blerjes përfundimtare të kartonit të Sabitzer.

Lexo edhe:

Në marrëveshjen e huazimit, është parashikuar edhe blerja e mundshme e mesfushorit, por për këtë Manchester United do të duhet të paguajë 25 milionë euro në arkat e Bayernit të Mynihut.

Gjermanët e kanë bërë të qartë qëndrimin e tyre, që nuk kanë ndërmend të negociojnë dhe të ulin asnjë cent nga shifra e dakordësuar, ndaj tani u takon drejtuesve të Manchester United të vendosin.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...