Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Sacchi: Largimi i Maldini-t ishte gabim trashanik, në merkato Milan-i luajti “kumar”

sacchi

Ish-trajneri i Milan-it, Arrigo Sacchi, ka analizuar së fundmi situatën e vështirë që po kalon skuadra e “kuqezinjve” të Italisë.

Në një prononcim për mediet, Sacchi theksoi se largimi i Paolo Maldinit nga “Djalli” nuk duhej të kishte ndodhur.

Lexo edhe: 

“Të largosh Paolo Maldinin ishte një akt kundër natyrës. Të marrësh 6-7 të huaj të rinj në të njëjtën kohë është një kumar, veçanërisht në një ekip me pak italianë, atyre u duhet kohë për t’u integruar dhe për të kuptuar”-theksoi ai.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...