Futboll

Sacchi: Premier League e çmendur, ja pse admiroj Guardiolën dhe Kloppin

Premier League është një kampionat “i çmendur dhe i shkëlqyer” dhe po kalon “moshën e artë”, falë “ustallarëve” absolutë si Pep Gurdiola, Jurgen Klopp dhe Mauricio Pochettino. Këta, në fakt, janë trajnerët e preferuar të Arrigo Sacchit, i cili dha një intervistë të gjatë për “Daily Mail”, me rastin publikimit të autobiografisë së tij në Mbretërinë e Bashkuar.

Sipas trajnerit të njohur italian, Guardiola dhe Klopp po bëjnë në Angli atë që Milani i tij e bëri në Itali thuajse 30 vite më parë.

“Milani im solli risi në futboll, ndërsa skuadrat e Guardiolës dhe Kloppit vazhdojnë ta bëjnë sot, sepse mendojnë si unë. Kemi për detyrë t’i dëfrejmë spektatorët, t’i emocionojmë. E admiroj lojën e tyre, futbolli duhet të jetë dominim dhe bukuri, muzikë dhe kulturë.”

Sacchi tregon më tej se e ndjek me kërshëri futbollin anglez, por sipas tij kalendari është shumë i ngjeshur për shkak të pjesëmarrjes në shumë kompeticione. Ndoshta kjo është arsyeja pse përfaqësuesja e “Tre Luanëve” nuk po arrin rezultatet të mëdha.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency