Kombëtare

Sadiku: Ëndërroja rikthim me gol dhe fitore, duhet të shfrytëzojmë rastet

Intervista e sulmuesit Armando Sadiku, dhënë për emisionin “Kuqezi”, në Supersport, pas ndeshjes që Shqipëria humbi me rezultatin 0-2 ndaj Turqisë, në “Loro Boriçi”.

Pse skuadra çaloi në sulm?
E nisëm mirë ndeshjen dhe patëm 2-3 raste, që nuk i shfrytëzuam. Ne jemi Kombëtare e vogël dhe nuk mund të kemi luksin të shpërdorojmë 2-3 raste. Më pas u ndëshkuam dhe kundërshtari ia doli të menaxhojë mirë lojën.

Ju kishte munguar shumë kombëtarja. A e kishit menduar një rikthim me humbje?
Jo, e kisha menduar rikthim me fitore dhe me gol të shënuar. Mezi prisja të rikthehem dhe doja shumë të shënoja dhe të festoja.

U aktivizuat në momentin kur loja ishte thuajse e fikur. Sa e vështirë ishte për ta rindezur?
Ishte shumë e vështirë, pasi kur u futa në fushë, turqit e menaxhonin mjaft mirë lojën, duke ulur ritmin. Kjo bëri që të humbnim besimin dhe të mos reagonim dot.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency