Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sadiku: Krenar që jam pjesë e klubit 133-vjeçar, si më bindi Mohun Bagan

Armando Sadiku është transferuar në Indi. Sulmuesi i kombëtares shqiptare, ka firmosur një kontratë 2-vjeçare me Mohun Bagan SG. Klubin nga Kalkuta, një nga më të vjetrit në Azi.

Jam krenar që u bëra pjesë e këtij klubi 133-vjeçar. Kur Mohun Bagan më kontaktoi, unë bëra kërkime me detaje në lidhje me kampionatin indian, i cili nisi të më interesonte.

Lexo edhe:

Të jem i sinqertë, Mohun Bagan i mjaftoi një javë për të më bindur. Kështu që ja ku erdha. Kam lexuar për trashëgiminë e pasur të Mohun Bagan.

Shpresoj që së bashku me shokët e skuadrës të jemi në gjendje të mbrojmë titullin. Dhe të japim edhe më shumë sezonin e ardhshëm”, deklaroi sulmuesi nga Elbasani.

32-vjeçari regjistron 38 ndeshje dhe 12 gola me kombëtaren kuqezi. Sadiku ka luajtur më parë në Zvicër, Poloni, Spanjë, Turqi dhe Bolivi.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...