Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sadiku: Sot isha pa fat, golat për Italinë

Sadiku u aktivizua në pjesën e dytë dhe arriti të godiste edhe shtyllën e portës së Spanjës, por ishte i pafat për të gjetur rrjetën në këtë transfertë të vështirë për kombëtaren tonë. Pas takimit, sulmuesi kuqezi u shpreh se ishte në një kondicion të mirë fizik dhe kishte shumë dëshirë të shënonte, por ishte i pafat. Gjithsesi, sulmuesi elbasanas, që luan për Legia Varshava, thotë se shpreson që golat të vijnë në takimin me Italinë.

“Isha mirë dhe i gatshëm, por u futa në pjesën e dytë. Isha i pafat, mund të kisha shënuar dhe mund t’i jepnim më shumë ngjyra lojës, por shpresoj që golat të vijnë me Italinë. Kemi provuar gjatë gjithë ditëve skemën me të cilën luajtëm sot, ndërsa në pjesën e dytë arritëm të luajmë më mirë”, tha Sadiku pas ndeshjes.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...