Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Sadiku: Të barabartë me Italinë, meritonim më shumë

Albania's Armando Sadiku reacts after missing a chance to score during the Euro 2016 Group A soccer match between Albania and Switzerland, at the Bollaert stadium in Lens, France, Saturday, June 11, 2016. (AP Photo/Darko Vojinovic)

Premtoi pas takimit me Spanjën se do t’i shënonte Italisë në “Loro Boriçi”, por nuk mundi ta mposhte portierin Buffon. Armando Sadiku foli pas ndeshjes duke thënë se Kombëtarja ishte e pafat në këtë takim dhe meritonte të paktën një pikë.

“Nuk e meritonim humbjen, bëmë një gabim në mbrojtje. Luajtëm një ndeshje të barabartë deri në momentin e golit, ndërsa më pas ramë disi, nuk mundëm të reagonim. Është për të ardhur keq që nuk morëm të paktën një pikë nga kjo ndeshje. Çaluam në 30 metrat e fundit, por nëse do të kishim pasur pak fat, nëse do të kishim shënuar në një nga ato goditje, loja do të merrte tjetër rrjedh”, tha Sadiku.

Sulmuesi është shprehur se Panucci ka futur një frymë të re në skuadër, por ende rezultatet pozitive nuk kanë ardhur për Kombëtaren.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...