La Liga

Sadiku tregon përplasjen me Lopez: Dëmtova hundën, pres të luaj ndaj Gironas

Armando Sadiku ishte i ftuari special i “Zona Gol”, ku shpjegoi me detaje atë që kishte përjetuar pas përplasjes me portierin Diego Lopez në takimin Levante – Espanyol 1-1. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, në takimin e dytë me ekipin spanjoll ka pësuar një frakturë në hundë.

“Ishtë si një bombë, nuk e prisja fare që do të dilte portieri dhe u përplasëm kokë më kokë. Ai ka pësuar një çarje te veshi dhe një frakturë kocke afër veshit, ndërsa unë një frakturë në hundë. Doktori ma vendosi në vend, por duhet t’i nënshtrohem një një operacioni të vogël, nuk ka asgjë serioze. Do ta mbaj në allçi për dy ditë, të mërkurën pasdite dal në stërvitje me ekipin”.

Sadiku u dëmtua në fund të pjesës së parë, ndërsa para se të niste e dytë trajneri vendosi ta zëvendësonte.

“Doja të luaja në pjesën e dytë, por doktori më bëri pyetje dhe teste dhe e panë që nuk isha shumë i vetëdijshëm. Ishte moment që kisha shumë dëshirë të luaja, më ishte dhënë mundësia. Kam vënë maskën që sot dhe pres të jem gati që për fundjavën e ardhshme në Girona”.

Ambienti te Levante është i trazuar, sepse drejtuesit e klubit shkarkuan për rezultate të dobëta trajnerin Muniz.

“Na përshëndeti në dhomat e zhveshjes. Kanë vënë një trajner të ekipit të të rinjve, shpresojmë të na sjellë një frymë të re. Cilësia e grupit është shumë e mirë. Shpresojmë të arrijmë rezultate pozitive, sot pësuam gol në minutën e fundit. Ky është një moment pak negativ, por duke qenë në ekip besoj se kemi shumë kualitet dhe na mungon një fitore dhe çlirohemi”.

Sadikut iu desh të priste disa ndeshje për të debutuar me Levanten. Arsyet pse vonoi debutimi i tij lidhen me problemet fizike.

“Që kur kam ardhur këtu, kam pasur dëmtime të vogla që më kanë lënë jashtë. Sa u riaftësova, u dëmtova sërish. Tani shpresoj që ky të jetë dëmtimi i fundit dhe të kthehem e t’i luaj të gjitha ndeshjet si titullar.”

Sadiku e pranon se ka marrë një risk përsipër ku pranoi transferimin nga Legia te Levante, që militon në një prej kampionateve më të forta në botë.

“Po nuk rrezikove, nuk fiton, më donin edhe në Turqi. Legia bleu lojtarë të tjerë po kishte vështirësi ekonomike. Erdhi një ofertë e mirë për klubin dhe për mua. U ulëm e folëm bashkë dhe menduam që do të ishte zgjidhja më e mirë për të dy palët. Si mund ta refuzoja kampionatin spanjoll? Është ndër më të fortët në botë. Levante është në zonën e rënies, por mendoj që kemi shumë kualitet. Shpresoj të kaloj një kohë të mirë këtu.”

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
38
29
6
3
99
26
+73
93
2Liverpool
38
28
8
2
94
26
+68
92
3Chelsea
38
21
11
6
76
33
+43
74
4Tottenham Hotspur
38
22
5
11
69
40
+29
71
5Arsenal
38
22
3
13
61
48
+13
69
6Manchester United
38
16
10
12
57
57
0
58
7West Ham United
38
16
8
14
60
51
+9
56
8Leicester City
38
14
10
14
62
59
+3
52
9Brighton & Hove Albion
38
12
15
11
42
44
-2
51
10Wolverhampton Wanderers
38
15
6
17
38
43
-5
51
11Newcastle United
38
13
10
15
44
62
-18
49
12Crystal Palace
38
11
15
12
50
46
+4
48
13Brentford
38
13
7
18
48
56
-8
46
14Aston Villa
38
13
6
19
52
54
-2
45
15Southampton
38
9
13
16
43
67
-24
40
16Everton
38
11
6
21
43
66
-23
39
17Leeds United
38
9
11
18
42
79
-37
38
18Burnley
38
7
14
17
34
53
-19
35
19Watford
38
6
5
27
34
77
-43
23
20Norwich City
38
5
7
26
23
84
-61
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency