Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Sadio Mane “trazon” Bayern-in, sulmuesi mendon largimin

Transferimi i Sadio Mane nuk ka lënë shije të mirë te të gjithë lojtarët e Bayern Munich.

Serge Gnabry është emri më i lakuar për t’u larguar nga bavarezët, por drejtuesit e klubit nuk mendojnë kështu. Për të qetësuar disi situatën ka folur Salihamidzic, i cili ka shprehur dëshirën për të vijuar bashkëpunimin me lojtarin.

“Ne dëshirojmë që ai (Gnabry) të qëndrojë te ne. Shpresoj që ai të zgjedhë Bayernin. Por, nëse një lojtar nuk dëshiron të qëndrojë, ne do të përpiqemi të gjejmë një zgjidhje që gjithkush të jetë i lumtur” – tha Salihamidzic.

Serge Gnabry ka kontratë me bavarezët deri verën e ardhshme (qershor 2023) dhe kampionët e Gjermanisë po përpiqen të gjejnë gjuhën e përbashkët me lojtarin që ai të qëndrojë, në të kundërt do të shqyrtojnë ofertat në drejtim të tij.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...